Mynet Okey Taş Dağıtma Ülkemizde, kahvehanelerde insanların iyi vakit geçirmek için oynadıkları okey oyunu, online olarak mynetokeyoyna.net sitesinde oynanmaya başlamıştır. Ziyaretçilerine canlı okey oynama seçenekleri sunan mynet ücretsiz kayıt oluşturma ve salon seçme seçenekleri sunuyor. Mynetokeyoyna.net sitesinde, en iyi salonlarda oyun oynayabilmek için okey oynayarak puanınızı artırmalısınız. İsteyenler, puan paketleri satın alarak yüksek puanlarla oyunlarını oynayabiliyorlar. Sitede, okey oyunu 4 kişi ile oynanacak şekilde ayarlanmıştır. Her okey masasında 4 oyuncu yerini aldığında, masanın yöneticisi oyunu başlatır.

Online Okey

Mynet sitesi okey oyunlarının hızlı ve seri oynanmasını sağlıyor. mynet okey taş dağıtma işlemeni oyuncular değil, sistem otomatik olarak yapıyor. Oyuncular sadece, oyunu başlat ya da durdur seçeneğini seçebiliyorlar. Okey oyununda gösterge yani okey taşını belirleyen taş önce ortaya açılır ve tüm oyunculara taş dağıtımı hemen yapılır. Oyuncular, sadece kendilerine verilen taşları görebilir, diğer oyuncuların taşlarını göremezler. Okey oyuncuları, önlerine gelen taşları, okey kurallarına göre perler oluşturarak sıralarlar. Oyuna başlayacak olan oyuncu taş çekmeden elindeki 15. Taşı atarak oyunu başlatır.

Uyulması Gereken Kurallar

Mynetokeyoyna.net sitesi, kullanıcılarının site içerisinde bulundukları süre boyunca güvenilir okey oynayabilmeleri için bazı kurallara uymalıdır. Mynet sitesinde uyulması gereken kurallar şunlardır.

  • Kullanıcılardan kişisel bilgi istenmeyecektir,
  • Okey oyunlarının 18 yaşından büyükler oynayabilir,
  • Site üzerinde başka kuruluşların reklamı yapılamaz,
  • Oyun sohbet alanında argo, küfür, hakaret yasaktır,
  • Devlet büyüklerine hakaret yasaktır,
  • Siyaset yapmak yasaktır,

Her okey oyuncusu, sitede oyuna başlamadan belirlenen kuralları okuyarak bilgi sahibi olmalı ve tüm işlemlerini kurallara uygun olarak yapmalıdır.

Okey Çeşitleri

İnternet üzerinden mynet okey oynayabilmek için mynetokeyoyna.net sitesine üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra sitede yer alan tüm okey çeşitlerini oynayabiliyorsunuz. Sitede kullanıcılara sunulan okey çeşitleri arasında, çanak okey ve 101 okey oyun türleri yer alıyor. Normal okey ya da diğer okey çeşitleri seçildiğinde her oyun türü için oyun kuralları farklı olarak belirlenmiştir. Ayrıca, oyun içi bazı kuralları, oyuncular, oyuna başlamadan belirleyebiliyorlar. Bu kurallar okey oyununda sık kullanılan gösterge seçeneğinin geçerli olup olmadığıdır.