Mynet Okey Oynama Ülkemizde, insanlar kahvehanelerde arkadaşları ile bir araya geldiklerinde eğlenceli zaman geçirebilmek için okey oynamaktadır. Günümüzde, internet kullanımı sayesinde insanlar, mynetokeyoyna.net sitesi üzerinden online olarak okey oyunlarını istedikleri zaman oynayabiliyorlar. Okey oyunu, en az 2 en fazla 4 kişi ile oynanabilmektedir. 106 adet özel taşı bulunmaktadır. Bu taşlar üzerinde 1 ila 13 arasında bulunan rakamlar yer alır ve her rakam için dört farklı renk kullanılmaktadır. Okey oyununda, oyuna başlayacak olan oyuncuya 15, diğer oyunculara 14 taş verilir. Oyuna başlayacak olan oyuncu elindeki taşlardan birisini, kendinden sonraki oyuncuya atarak oyunu başlatır.

Online Okey

Mynetokeyoyna.com sitesine erişim yapanlar, kendilerine bir okey masası seçer ve oyuncu eksikliği varsa oyundaki yerlerini hemen alabilirler. Her okey oyununda, oyuncular oyun kurallarını belirleyebilmektedir. Okey kuralları şunlardır.

  • Her oyuncu elinde fazla ya da eksik taş bulunduramaz,
  • Gösterge geçerli ise oyuncu taş çekmeden gösterge yapmak zorundadır.
  • Oyun kuralına göre taş dizilimini yapan oyuncu bittiğinde taşlarını tüm oyunculara göstermek zorundadır.
  • Yere atılan taşları sadece çifte giden oyuncu açabilir,
  • Yanlış açan oyuncuya -2 puan cezası verilir.

Okey oyununda ister gerçek isterseniz online oynayın tüm kurallar geçerlidir ve uygulanan kuralların sayısı daha fazladır.

Okey Nasıl Oynanır?

Mynet okey oynama seçeneklerinden faydalanmak isteyenler, okey sitesine erişim yapmalıdır. Okey oyunu en fazla 4 kişi ile oynanabilmektedir. Gerçek oyunlarda, 4 oyuncu olmadığında 2 ya da 3 kişi ile de oynanabilmektedir. Ancak online oyunlarda, oyuncu sayısı 4 olduğunda oyun hemen başlamaktadır. Mynet okey sitesinde, taşların dağıtımı, sistem tarafından yapılır ve her oyuncu kendisine gelen taşlara göre taş sıralamalarını yaparlar. Taş sıralamaları kurallara göre yapılmalıdır.

Okey Taktikleri

Mynet okey sitesinde, okey oynamaya başladığınızda, oyunu kazanabilmek için diğer oyuncuların atmış olduğu taşları takip etmelisiniz. Diğer oyuncular tarafından atılan taşlar, sizin elinizdeki taş sıralamasını etkileyecek taşlar ise taş sıralama şeklini değiştirmelisiniz. Atılan taşları takip ettiğinizde, rakiplerinizin elindeki taş sıralamalarını tahmin edebilirsiniz. Bir sonraki oyuncunun attığı taşlara uygun taşlar atarak o oyuncunun sizden önce bitmesini önlemiş olabilirsiniz.