Mynet Okey Nasıl Oynanır? İnsanlar rutin alışkanlıkları, çalışma koşulları ya da ağır tempolarından dolayı zaman zaman nefes almak isterler. Bu bağlamda teknolojinin gelişmesi de insanlara çok yardımcı oluyor. Pek çok oyunu artık bilgisayar ya da telefon üzerinden oynamak mümkün oluyor.

Mynet Okey Nedir?

Okey oynamak gayet eğlenceli bir oyun türüdür. Bu neden ile insanlar mynet okey nasıl oynanır sorusunun cevabını merak ediyorlar. Oyun oynamak çoğu zaman insanı günlük stresinden uzaklaştırır ve dinlenmesini sağlar. Bu anlamda bilgisayar oyunlarında okey oyna insanların hayat içerisinde nefes almalarına olanak tanıyor. Okey oyununa başlamak için öncelik ile kişinin salonlardan birine girmesi gerekiyor. Bir masaya oturarak oyun da oynayabilir ya da kişi yeni masa açarak katılımcıları bekler.

Diğer Oyunlar Nelerdir?

İnsanların boş zamanlarını daha eğlenceli hale geçirmek için sanal dünyada oyun oynuyorlar. Bu şekilde yeni insanlar tanıyor hem de vakitlerini geçirebiliyor. Verilen oyunlar arasında;

  • Okey
  • Çanak Okey
  • 101 Okey

Dünya üzerinde en eski oyun tarihine sahip olan kendini daha fazla yenileyerek insanların daha fazla zevk almasını sağlıyor.

Okey Nasıl Oynanıyor?

Okey, 4 kişi ile oynanır ve taşlar 1 ile 13 arasıdır. Okey’de 4 renk bulunur aynı zamanda 2 tane sahte okey bulunur bu şekilde toplamda 106 tane taş vardır. Oyunun başlangıcında herkeste 14 adet taş bulunur iken sadece bir kişide 15 adet taş bulunur ve o kişi taş çekmeden elinden bir taş çıkarır.

Oyunda Hamle Zamanı

Hamle sırası oyuncuya geldiğinde fare yardımı ile işe yaramayacak bir taş ıstakaya sürüklenir. El durumuna göre çifte git, seri diz ya da çift diz gibi seçenekler de değerlendirilir. Bu seçeneklerden çifte git seçilmesi durumunda oyuncu, elini bozmadan oyun sonuna kadar bu şekilde oynamak zorunda kalır. Oyuncunun ne kadar zaman içinde hamle yapmasını gerektiği profil resmi çerçevesinin kum saati tarzında mavi renkten kırmızı renge doğru geçtiği görülerek anlaşılır. Profil resmi çerçevesinin rengi tamamen kırmızı olması durumunda ve oyunca hamle yapmamış ise sıra rakibe geçer ve sıra yeniden gelene kadar beklemesi gerekir.