Mynet Okey Kuralları Okey oyunu herkesin severek oynadığı oyunlardan birisidir. Mynetokeyoyna.net sitesinde, kullanıcılarına okey oyununun tüm çeşitleri sunuluyor ve her okey oyunu için belirlenen, mynet okey kuralları farklı olabilmektedir. Okey oyunlarının kuralları farklı olsa da, kazanabilmek için her oyuncunun yapması gerekenler, her oyun türü için aynıdır. Oyuna konsantre olmak ve atılan taşları takip etmek önemli bir taktiktir. Oyun türüne göre belirlenen kurallara göre, taş sıralamasını doğru yapmak en önemli kuraldır. Her oyuncu sırası geldiğinde taş çekmeli ve bir sonraki oyuncunun oynayabilmesi için taş atması gerekir.

Okey Türleri

Mynetokeyoyna.net sitesinin kullanıcıları, giriş yaptıklarında okey oyunun tüm çeşitleri ile karşılaşabiliyorlar. Okey türünü seçen oyuncular, okey türü için belirlenen kurallara göre oyunlarını hemen oynayabilirler. Mynet okey oyna türleri şunlardır.

  • 101 okey,
  • Çanak okey,
  • Klasik okey,
  • Canlı okey,
  • Online okey,

Mynetokeyoyna.net sitesinde okey oyunlarının tümünü bedava oynayabiliyorsunuz. Oyunları oynamak için üyelik oluşturmanıza ve ücret ödemenize gerek yoktur. Tamamen kullanıcıların keyifli vakitler geçirebilmesi için oyun hizmeti sunulmaktadır.

Okey Oyunu

Online olarak okey oynamak istediğinizde, oyun masasındaki oyuncu sayısının 4 olması gerekiyor. Oyun masasındaki yerinizi aldığınızda, başka oyuncularda hemen masaya gelecek ve oyun türü için belirlenen kurallara göre okey oyununuzu oynamaya başlayabileceksiniz. Okey oyunu için taşlar her oyuncuya, sistem tarafından dağıtılacaktır. Bir oyuncuya bir taş fazla verilir ve o oyuncunun oyunu başlatması istenir. Bir sonraki elde ise oyunu başlatan oyuncusun bir sonrasındaki oyuncuya fazla taş verilecektir. Oyun bu şekilde oyuncular arasında tur atmaktadır.

Okey Kazanma Taktikleri

Okey oyununda eli kazanan oyuncu diğer oyuncuların puanlarından, oynanan okey türü için belirlenen sayı oranlarında düşüş yapar. En çok açılış yapan oyuncu oyunu kazanır. Mynet okey oyununda kazanabilmek için elinizdeki taşları kurallara göre dizmek ve diğer oyuncuların attığı taşları takip etmeniz gerekiyor. Taş takibini yapabildiğinizde kazanma şansınız artacaktır. Seçmiş olduğunuz okey türüne göre gösterge ve okey taşı takiplerini yaparak, daha fazla puan kazanabilirsiniz. Oyun bitiminde okey taşını bitiş taşı olarak kullandığınızda, iki kat daha fazla puan sildirmiş olursunuz.