Mynet Okey En Az Kaç Kişiyle Oynanır? Okey oyunu eğlenceli zaman geçirmek için tercih edilen oyun türlerinden birisidir. İnternet üzerinden okey oynamak isteyenler, mynet okey en az kaç kişiyle oynanır? Merak ediyorlar. Mynetokeyoyna.net sitesinde, tüm okey oyun çeşitleri online olarak oynanmaktadır. Okey oyunlarını oynamak isteyenler, Okey bölümünü seçerek, kendisi için kullanıcı adı belirleyerek ücretsiz olarak oyun masası seçebiliyorlar. Sitede okey oyunları 4 kişi ile oynanmaktadır. Oyun masasında 4 oyuncudan az oyuncu olduğunda, oyunun başlaması için 4. Oyuncunun masaya gelmesi beklenmektedir.

Okey Nedir?

Okey oyunu 4 kişi ile oynanan oyundur ve okey taşları üzerindeki sayılar 1’den başlayıp 13 dahildir. Okey taşları 4 farklı renkten oluşur. Yani her sayı için 4 farklı renk ve her renkteki sayıdan ikişer adettir. Sayı taşlarının dışında iki adette sahte okey denilen üzerinde sayı değil özel simge bulunan taş bulunmaktadır. oyunda toplam 106 adet taş kullanılır. Oyun başladığında oyunculara 14 taş verilir. Oyuna başlayacak olan oyuncuya 15 taş verilir ve bu oyuncu yerden taş çekmeden elindeki fazla olan taşı atarak oyunu başlatır.

Okey Kuralları Nelerdir?

Mynetokeyoyna.net sitesinde, kullanıcılara tüm okey oyna seçenekleri sunuluyor. Oyunların kurallarına göre oynanabilmesi ve oyundan keyif alınabilmesi için belirlenen bazı kurallar şunlardır.

  • Fazla ya da eksik taş ile oynamak yasaktır.
  • Her oyuncu sırası geldiğinde yerden taş alabilir,
  • Gösterge yapacak olan oyuncu yerden taş çekmeden göstergesini göstermek zorundadır.
  • Oyunu bitebilmek için tüm taşların belirlenen seri ve sıralamaya göre dizilmiş olması gerekiyor.

Mynet okey oyuncuları, oyuna başlamadan önce tüm kurallara göz atmalı ve oyunlarda kurallara uymalıdır.

Okey Taş Sıralaması

Mynet okey oyununda, oyunu kazanabilmek için taşların kuralına uygun sıralanması gerekiyor. Okey oyununda taş sıralaması, aynı renkten olacak şekilde, 1-2-3 ya da siyah 5, kırmızı 5, sarı 5, yeşil 5 şeklinde olmalıdır. Oluşturulacak sıralamalarda en az üç taş olmalıdır. Rakamların sıralı yapılmasında, aynı renk taşları en az üç okey taşı olacak şekilde tüm taşlar sıralanabilir. Çifte gidenler, iki adet sarı 2, iki adet kırmızı 4 şeklinde tüm taşları sıralamalıdır.