İnsanlar, bir kahvehanede ya da evlerinde, okey oynamak istediklerinde, en az 2 kişiyle oynamaya başlayabiliyor ve bu oyun en fazla 4 kişiyle oynayabiliyor. Mynet okey 3 kişi ile oynanır mı? mynet okey oyunu, internet üzerinden online olarak oynandığı için oyun masaları 4 kişilik olarak hazırlanmış ve masadaki oyuncu sayısı 4 olduğunda oyun başlamaktadır. Mynetokeyoyna.net sitesinin, okey bölümünden giriş yapanlar, kendilerine kullanıcı adı belirleyerek kayıtlarını oluşturabiliyorlar. İsteyenler, misafir girişi yaparak kayıt oluşturmadan okey oynamaya başlayabiliyorlar.

Okey Oynamak

Mynet okey oynamak için, belirlediğiniz kullanıcı adı ile giriş yaptıktan sonra, oyuncu eksiği olan okey masasını seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz okey masasındaki oyuncu sayısının 4 olması beklenmektedir. Oyuncu sayısı 4 olmadan oyun başlamamaktadır. Masadaki oyuncu sayısı tamam olduğunda, oyunu başlat seçeneği ile sistemin taşları dağıtmasını sağlayabilirsiniz. Oyuna başlamak isteyen oyuncunun, önce kayıt oluşturması gerekiyor. Kaydını oluşturan oyuncu masadaki yerini alabilecektir. Okey oyununu oynayabilmek için kurallarını bilmeli ve oyuna başladığınızda seri şekilde oynamalısınız.

Nelere Dikkat Edilir?

Mynetokeyoyna.net tüm kullanıcılarına, okey oyna oyunu için ücretsiz kayıt oluşturma seçeneği sunuyor. Kaydını oluşturan oyuncu, seçtiği masada oyuna başlayabiliyor. Oyuna başlayan oyuncunun dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Kazanabilmek için dikkat edilecekler şunlardır.

  • Taş dağıtımı sonrası, eldeki taşları renklerine ya da sıralanışlarına göre yerleştirmek,
  • Yerden taş çekmeden elinde gösterge olup olmadığına dikkat etmek,
  • Okey taşının ne olduğuna ve elinde olup olmadığına dikkat etmek,
  • Oyunda, diğer oyuncuların attığı taşları takip etmek,

Bu hususlara dikkat edildiğinde, oyunu hem kuralına göre oynamış hem de kazanma şansını artırmış olursunuz.

Okey Taşı

Mynet okey sitesinde, oyun masasındaki oyuncu sayısı 4 olduğunda oyun başlar ve oyun başladığında okey taşı belirlenmiş olur. Yere açılan taş gösterge taşıdır ve bu taşın bir sayı fazlası okey taşıdır. Yere açılan taş siyah 2 ise okey taşı siyah 3 taşıdır. Oyuncular ellerine gelen taşları sıralar ve okey taşını joker olarak istedikleri her yerde kullanabilirler. Bitimde okey taşını son taş olarak ortaya attıklarında iki kat puan kazanırlar.